LOREM IPSUM DOLOR

Telefón: 0911 276 630 | E-mail: info@wm-aktiv-reisen.de

Vydarený bežecký kemp na Malorke

Náš bežecký kemp, organizovaný CK WM AKTIV REISEN s.r.o., sme sa rozhodli lokalizovať v meste Playa de Palma, v hoteli Leman, nakoľko toto miesto považujeme za akúsi základňu našich turistických zájazdov na ostrove a máme s hotelom tie najlepšie a hlavne dlhoročné skúsenosti.
Výborná poloha hotela, jeho dostupnosť z letiska, kvalitná, bohatá a pestrá strava, čistota ubytovania, neskutočne milý a ochotný personál boli a sú dôvodom, prečo sa sem stále vraciame a vraciame sa radi nielen my, ale aj naši turisti.
Po výbere lokality sme hľadali vhodný termín, výber nakoniec padol na týždeň medzi 23.03. – 30.03.2019. Ako neskôr vyplynulo z rozhovorov s atlétmi z iných krajín, ktorí sem chodia už pravidelne, voľba sa ukázala ako správna. Počasie je už stabilné, teploty sú ideálne. Celý týždeň sa teploty pohybovali medzi 18 – 21 °C, bolo príjemne, slnečno, ani raz nám nezapršalo.Jedinou nevýhodou bolo, že medzi uverejnením ponuky bežeckého kempu a termínom jeho konania boli len dva mesiace a veľa ľudí si už nevedelo prispôsobiť plány a povinnosti, napriek ich záujmu o účasť. Preto sme radi, že už teraz môžeme ponúknuť bežecký kemp na budúci rok, dokonca hneď v niekoľkých termínoch, takže nielen behajúci bežec, či lyžujúci/bežkujúci bežec ale aj behajúci rodič (v ponuke tiež prázdninové termíny) si nájde vyhovujúci termín. Ponuku všetkých termínov nájdete tu.

Dôležitým pilierom pri stavbe bežeckého kempu mal byť skúsený tréner, najlepšie sám bežec ale hlavne človek so srdcom. Keďže v živote sa nič nedeje náhodne, úlohy trénerského dohľadu sa zhostil Marcel Matanin. Kto si nie je istý, môže jeho meno googliť. Náš MARI-tím, ktorí stojí za prípravou kempu, mu touto cestou ďakuje za super spoluprácu pri organizovaní prvého ročníka bežeckého kempu.Bežecký kemp teda začal spoločným odletom z letiska Schwechat. Niektorí účastníci využili ponuku zberného mikrobusu, ktorý ich takpovediac z obývačky previezol pohodlne až na letisko. Výhodou uskutočnenia kempu na Malorke je bezpochyby krátka dĺžka letu, za necelé 2,5 hodinky sa už skupinka mohla vytešovať z krásneho počasia a nádherných výhľadov.

Po prílete bol zabezpečený letiskový transfer na hotel a po pár minútach jazdy sa už skupinka pohodlne a po slovensky mohla ubytovať. Náš kolega Vlado v rodnom jazyku poskytol prvotné inštrukcie a informácie, previedol skupinku hotelom, ukázal, kde sa nachádzajú bazény – vonkajší, vnútorný vyhrievaný, posilňovňa, kde je možné parkovať bicykle, reštauračné priestory a pod. Na prieskum okolia sa už skupinka vydala spoločne a absolvovala voľný 10km beh.V nedeľu ráno bol naplánovaný 15km beh a prevzatie bicyklov, ktoré boli k dispozícii po celú dĺžku pobytu. Každý účastník vopred nahlásil svoju výšku, váhu a vnútornú dĺžku nôh, takže dostal k dispozícii kvalitný cestný bicykel značky KTM na mieru, vrátane prilby (samozrejme mohol si priniesť vlastnú).Keďže v nedeľu doobedu bežci absolvovali dlhší beh, bicykle boli vyfasované, zvedavosť spoznávať okolie rozhodla o ďalšom pláne a skupinka sa vydala smerom do hlavného mesta Palma, vzdialeného 15 km. Pobrežná promenáda sa tiahne spred hotela Leman na obe strany, takže dáva k dispozícii na každý deň inú voľbu, nech je však akákoľvek, vždy ponúka nádherné výhľady.

V pondelok bol opäť v pláne beh, ale poobede si už telo žiadalo zvoľniť, takže sme sa plne venovali teoretickej príprave, motivácii a plánovaniu tréningového cyklu. Ako inak, vrátane vhodného pitného režimu.V utorok bola naplánovaná plaváreň, v 25 metrovom plaveckom bazéne si každý zaplával podľa chuti minimálne 1 km, najviac sa vari vyšantil náš účastník Janko, ktorý odplával 1,5 km. Poobede bol na pláne bežecko-cyklistický dvojboj, aby si bežci zaslúžili večeru a nemali výčitky z veľkosti zjedených porcií.

Streda prebehla v duchu regenerácie, voľnejšieho behu a čľapkania sa v bazéne. Hotel ponúka naozaj ideálne podmienky, nielen svojou polohou, ale aj vybavenosťou. Podľa vlastných slov bežcov bolo príjemné si po behu schladiť nohy v mori.Vo štvrtok (s prívlastkom vytrvalostný) si každý odbehol podľa chuti od 14 – 30 km. Vďaka trénerskému dohľadu Marcela Matanina (už vedia aj tí, čo googlili) získavala skupinka po celý týždeň cenné rady a tipy od skúseného vytrvalca. Marcel sa postaral zároveň o zabezpečenie iontových nápojov a energetických gélov na skúšku.V bežeckom duchu skupinka doklepla posledné dni kempu a bol čas vrátiť sa k povinnostiam na Slovensku. Stretnutie s ľuďmi s rovnakou krvnou skupinou určite neuškodí, niektorí uprednostňujú behanie sólo, niektorí behajú pravidelne to isté mysliac si, že toto mi vyhovuje, takto je to správne… Dopriať si “výbeh” z komfortnej zóny a zúčastniť sa kempu môže byť veľmi užitočná skúsenosť. Stretnutie mladých so staršími, rýchlejších s pomalšími, alebo skúsených s menej skúsenými môže byť prínosné pre každého z nich.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.